KARTİ Arıza Tespit Cihazları
0 (555) 888 75 45-0850 346 48 93
  • emailinfo@obd2.com.tr
  • access_timeOnline hizmet 7/24 açık. Akşam saat: 15:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
    Tel: 0 (555) 888 75 45
    Fax: 0 (850) 346 48 93
compare_arrows0

Şartlar ve Koşullar

Ödeme Şartları 

1) Banka Havalesi veya EFT
Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak.

2) Kredi Kartı ile alışveriş
Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme yada Kredi Kartına göre online taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda Kredi Kartından çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartınıza para iadesi yapılacaktır.

3) Paypal ile ödeme
Paypal’a sahipseniz ödemeyi güvenli bir şekilde yapma imkanı bulabilirsiniz. Paypal’dan ödemenizle alakalı onay geldiği andan itibaren ürününüz faturalanıp kargoya verilecektir.

4) Sipariş Bedeli İadesi 
Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; Karti Arıza Tespit Cihazları tarafından ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak şirketimiz finans yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. 

5) Teslimat
Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. Siparişleriniz onaylandıktan sonra (stokda bulunma şartı ile) en geç 3 (üç) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargo ücreti siparişi veren firma yada kişiye aittir.Danışmaya hattımızı arayarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz.

Garanti şartları
1) Garanti süresi
Ürünün ilk kullanıcı – Müşteri tarafından teslim alındığı tarihten itibaren 1 yıl dır.
2) Garanti kapsamı
Mağazamızda satılan tüm ürünler bizim veya imalatçı firmanın Garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri bizim veya imalatçı firma tarafından yapılmaktadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, servisimizi arayarak, garanti kapsamında ürününüzün tamirini veya 
değişimini yaptırabilirsiniz. Başka Şirketler tarafından imalat edilen ürünler tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.
3) Garanti geçersizliği
Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olur. 

a) Ürün’ün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 
b) Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım yada işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda.
c) Ürünün seri numarası tahrip edilirse.
4) Tamire gönderilmesi
Ürün garanti kapsamında tamire gönderilecekse ürünü bize ulaştırma sorumluluğu ve ücretleri müşteriye aittir.

5) Geri iade hakkı
Müşterimiz satın aldığı ürünü 7 gün içinde geri verme hakkına sahiptir. Bu hakkı kullanmak isteyen müşterimiz ürünü teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde yazılı olarak veya E-posta aracılığı ile bize bildirmesi gerekir. 
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça müşteri, aşağıdaki sözleşmelerde ürünü geri verme hakkını kullanamaz

a) Müşterinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan sözleşmelerde,
b) Müşteri veya başkası tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerdi Müşteri altta belirtilen maddelere uymazsa tazminat ödemek ile yükümlü tutulacaktır. 
a) Ürünü iade etmezse 
b) Ürünü kısmen iade ederse
c) Ürünü üretici hatası hariç bozulmuş veya hasar görmüş halde iade ederse
d) Ürünü orijinal paketi ve teslimat içeriği olmaksızın iade ederse

İptal Şartları
Tüketiciler 14 günlük iptal etme hakkına sahiptirler. Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiye tüketici denir. Tüketiciler alışverişi iptal ettiklerini 14 günlük iptal etme hakkını kullanarak hiçbir gerekçe göstermeden (yazılı olarak örn. mektup, faks, e-posta) veya ürün süre aşılmadan önce teslim edildiyse ürünü geri göndererek gerçekleştirebilir. İptal etme hakkının süresi sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar ama tüketicinin malı teslim aldığı günden önce başlamaz (benzer malların yinelenen teslimatında kısmi teslimatı gerçekleşmeden önce işlemeye başlamaz) ve ayrıca bilgilendirme şartlarımızın ve diğer şartlarımızın yerine getirilmeden önce süre başlamaz. İptal etme hakkının korunması için cayma dilekçesini veya ürünü süresinde geri göndermek yeterlidir. Cayma dilekçesi aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir:

Cayma sonuçları

Etkin caymada iki taraf teslim aldıkları hizmetleri ve elde edilen faydaları (örn. faizler) geri vermekle yükümlüdür. Eğer teslim alınan hizmetleri ve elde edilen faydaları (örn. kullanım avantajları) geri iade edemiyorsanız veya kısmen iade edemiyorsanız veya kötüleşmiş, bozulmuş veya yıpranmış durumda iade ediyorsanız tazminat ödemeniz gerekmektedir. Ürün özelliğin ve fonksiyonların kontrolü normal mağazalarda olduğu gibi kontrol edilmediğinde ve bunu aştığında ve böylece üründe kötüleşme, bozulma veya yıpranma oluştuğunda tazminat ödemek zorundasınızdır. Ürün kontrolü normal mağazalarda olduğu gibi gerçekleşirse tazminat ödemeniz gerekmemektedir. 
Paket ile gönderilebilecek ürünler bizim mesuliyet altımızda geri gönderilmelidir. Paket ile gönderilemeyen ürünler bulunduğunuz yerden teslim alınacaktır. Ödemelerin geri iade yükümlülükleri 30 gün içinde yerine getirilmesi gerekmektedir. Sizin için süre iptal etme hakkını veya ürünü geri göndermekle başlar. Bizim için süre teslim almada başlar.

İptal etme hakkı sonu
İptal etme hakkı aşağıdaki nedenlerden dolayı geçerli değildir:
• Eğer sipariş edilen ürünün ticari veya mesleki amaçlarınıza hizmet ederse.
• Tüketicinin talebine göre veya açıkça kişisel ihtiyaçlarına göre üretilen ürünler.
• Yapısı nedeniyle geri gönderilemeyen veya hızlı şekilde bozulabilen veya son kullanım tarihi aşılan ürünlerde.
• Online güncelleme ile çalışan ürünlerde müşteri ürünü teslim aldığı andan itibaren 1 yıllık güncelleme süresi başladığından, online güncellemeli cihazların iptal ve iadelerinde online güncelleme ücretinin %50’si geri ödenecek tutardan düşülecektir.

KARTİ Arıza Tespit Cihazları

Turan Mah. B. Mahmut Yolu Kartal Yuvası Apt.

No:2 D:6 Turgutlu / Manisa

E-Posta: info@arizatespit.org

Tel: 0 (507) 285 19 03